Dostat ponuku

Ako znížiť náklady na výrobu a prototypovania pomocou 3D tlače

3D tlač je časovo aj finančne úsporná výrobné technika, ktorá vám môže pomôcť zlepšiť vaše výrobné procesy. V tomto článku sa zameriame na aspekt úspory peňazí vďaka aditívne výrobe.

Použitie 3D tlače je úžasnou cestou k tomu, ako znížiť náklady na prototypovania, ale aj na malosériovú výrobu. Výhoda je vo veľmi nízkych vstupných nákladoch, výrobu je možné začať prakticky v poriadku hodín a ďalej škálovať podľa potreby.

Ako môže 3D tlač pomôcť vašej spoločnosti ušetriť peniaze?


3D tlač vám umožní rýchlo vylepšiť alebo vyvinúť vaše produkty a vyrábať ich za nižšiu cenu. Môžete vytvoriť ľahší zariadení, operatívne pracovať na návrhu a získať tak efektívnejšie diely, ktoré budú dokonale prispôsobené vašim potrebám. Majte na pamäti, že 3D tlač vášho produktu značne pomôže znížiť náklady na rôznych úrovniach. Zahrňte 3D tlač do vášho prototypového a výrobného procesu. Pozrime sa podrobnejšie na to, ako to všetko ovplyvňuje vaše výrobné náklady a pomôže vašej spoločnosti ušetriť peniaze.


Zníženie investícií do nástrojov

Aditívne výroba môže byť spôsobom, ako úplne prehodnotiť svoj výrobný proces a umožniť zlepšenie dodávateľského reťazca. Montážna linka a výroba nástrojov môže byť zlepšená vďaka technológii aditívne výroby. Príkladom môže byť napríklad vodiaci nástroj pre lepenie dielov. 3D tlač je skvelý spôsob, ako priamo vyrábať nástroje, alebo preskočiť nejaký montážny proces pomocou vytlačeného zariadenia v jednom diele. Výrobca vozidla Opel priznal zníženie nákladov na nástroje pre montážny proces o 90%. Ďalším príkladom je spoločnosť Jabil’s Auburn Hills, ktorá tiež používa aditívne výrobu a zaznamenala pokles nákladov na nástroje o 30%.

Zrýchlenie procesu vývoja produktov

3D tlač je skvelá metóda prototypovania, ktorá vám pomôže vytvoriť mnoho iterácií v krátkej chvíľou a za nižšiu cenu. S tradičnými výrobnými metódami, ako je vstrekovanie plastov, budete musieť vyrobiť pred vytvorením výrobku formu. Tento proces je drahý a zaberie veľa času. Zatiaľ čo pri využití aditívne výroby stačí pripraviť 3D súbor, ktorý možno ľahko upravovať tak, aby ste mohli vykonávať rôzne iterácie vášho produktu pri výrobe prototypu. Je to rapídny zrýchlenie procesu vývoja produktu. Okrem toho, aditívne dovoľuje vyrobiť zariadenie, ktoré by bolo príliš ťažké na výrobu tradičnými výrobnými spôsobmi. Vyvinutí takéhoto druhu projektu za použitia aditívne výroby bude trvať menej času. Tým, že ušetríte čas pri vývoji vášho projektu, znížite samozrejme i náklady.

Dezign pre 3D tlač

Model pre 3D tlač môže a nemusí byť optimalizovaný pre aditívne výrobu. Zložitejšie modely je možné tlačiť s rozpustnými podporami, ktoré sa po dokončení výroby odstráni máčaním vo vode alebo lemonesolu. Možno tak tlačiť aj tvarovo veľmi náročné diely za udržanie nižších nákladov. Ak je model optimalizovaný pre 3D tlač, a možno tlačiť bez podporného materiálu, je tlač spravidla o desiatky percent lacnejšie.

S 3D dizajnom radi poradíme, alebo sa ho kompletne ujmeme. Dobre navrhnutý model minimalizuje postprodukčné náklady a tým zvýši rýchlosť výroby.

Náklady na 3D tlač: Ako to funguje?

Tu sú aspekty, ktoré musíte vziať do úvahy pri 3D tlači projektu. Pomôžu vám pochopiť, ako môže byť aditívne výroba skvelá pre zníženie výrobných nákladov. Faktory pre nacenenie výroby dielu 3D tlačou sú:

3D model: Vlastné 3D model vhodný pre 3D tlač urýchli výrobu a znížia vstupné náklady. Samozrejme nie je problém 3D model navrhnúť z výkresu, alebo fotiek. Disponujeme tiež 3D skenerom, takže dokážeme previesť predlohu do 3D modelu.

Materiál: Typ materiálu hrá úlohu v zložitosti výroby, takže najmä z tohto dôvodu sa prejaví na cene tlače. Najľahšie tisknutelným plastom je PLA a PET-G, a najzložitejšie je napríklad nylon, ULTEM alebo PEEK. Príkladom stredne obtiažneho materiálu je ABS.

Objem a zložitosť vášho dielu: Ak tlačíte veľký diel, bude potrebné veľké množstvo materiálu a zaberie viac miesta v 3D tlačiarni. Nie je teda možné tlačiť viac dielov naraz, a je potreba viac práce okolo tlače. Zložitejšie diely často vyžadujú skúsení pokus, kedy je potrebné skúsiť orientáciu dielu, teda v akom smere sa tlačí.

Množstvo rovnakých dielov: Viac rovnakých dielov znamená určitú úsporu. Ako bude úspora veľká záleží na technológii a množstvo dielov. Od 100 kusov je ale cena za 3D tlač viac menej stabilné.

Dodatočné spracovanie a povrchová úprava: Je potrebné brať do úvahy všetky dodatočné práce, ako je odstraňovanie podporného materiálu, proces čistenia výrobku, alebo povrchovej úpravy ako brúsenie a lakovanie.

Zníženie výrobných nákladov, optimalizácia procesov, atď., To všetko sú ciele, ktorých môžete ľahko dosiahnuť pri použití aditívne výroby. Dúfame, že sme prispeli k lepšiemu prehľadu o výhodách aditívne výroby pre rozpočet vašej spoločnosti a že nebudete váhať čo najviac využiť naše tipov služieb.

Zaradené do:

Tento príspevok napísal používateľ Admin1072