Dostat ponuku

Aká technológia 3D tlače je pre mňa vhodná?

Vhodnú technológiu spravidla odporúčame na základe potrieb konkrétneho projektu. Na väčšinu z nich je možné aplikovať viac technológiou 3D tlače, často ale aj úplne iné výrobné metódy (odlievanie, obrábanie, vákuové lisovanie a pod.). Vždy je teda potrebné hľadať optimálne riešenie ako z hľadiska vyrobiteľnosti, tak nákladov. Ak zostaneme len pri 3D tlači, je niekoľko základných otázok, ktoré vhodnú technológiu pomôžu identifikovať.


Ako by mal byť produkt odolný, akým podmienkam bude vystavený
Je potrebné zvážiť vlastnosti jednotlivých materiálov, ktoré sú pre rôzne technológie dostupné. Krehkejšie materiály nebudú vhodné pre diely, kde hrozí náraz alebo ohýbanie. Plasty s nízkou teplotou topenia nebudú zase vhodné do interiéru auta.

Aké sú na objekte detaily, ako sa veľký
Napríklad herné figúrka 3 cm vysoká z veľkým množstvom detailov je vhodná pre SLA

Aký má byť finálny vzhľad
Niekedy je možné použiť surový výstup, kde sú znateľné vrstvy. Ak je potreba hladší povrch, nastupuje technológia SLA, prípadne SLS. Avšak všetky technológie je možné ďalej povrchovo upravovať (brúsiť, obrábať, lakovať, Pokovať). Náhradné diely, krabičky na elektroniku, prototypy, nemusí mať väčšinou žiadnu povrchovú úpravu.

 

Zaradené do: Nezaradené

Tento príspevok napísal používateľ Admin1072